YBL Championships 2019
YBL Championship Semi-Finals 4 & 5 May | YBL Championship Finals 18 May 2019
University of Worcester, St. John's Campus. Worceter. WR2 6AJ.



YBL Championship Semi-Finals
Saturday 4 May 2019
Appointments can be subject to change
00 00 P. Nyamakanga
S. Poole
E. Gardner
T. Fellows
CoB Rockets Red versus Worcester Bears 09:30 E187 U11
 
    L. Sheridan
P. Nyamakanga
G. Harrison
K. Humphreys
Leicester Riders versus CoB Rockets White 10:30 E186 U11
 
    J. Owen
S. Poole
T. Fellows
I. Slater
E. Gardner
Warwickshire Hawks versus Yardley Defenders 11:30 F163 U15
 
    L. Sheridan
J. Owen
I. Slater
T. Fellows
K. Humphreys
Worcester Bears versus WBA D-Squad 13:30 F164 U15
 
    I. Pursglove
J. Davies
P. Broughton
O. F-Lewis
G. Harrison
L. Grinnell
WBA D-Squad versus Coventry Elite 15:30 N43 U19
           
    P. Broughton
J. Davies
I.Pursglove
G. Harrison
O. F-Lewis
L. Grinnell
Bournville Bears versus Frankley Falcons 17:30 N44 U19
                   
YBL Championship Semi-Finals
Sunday 5 May 2019
Appointments can be subject to change
    R. Francis
P. Nyamakanga
I. Slater
E. Gardner
West Brom Basketball versus Bournville Bears 10:00 T181 U13
 
    L. Sheridan
S. Poole
G. Harrison
I. Slater
Coventry Elite versus Warwickshire Hawks 12:00 T182 U13
 
   

R. Francis
K. Henry
I. Pursglove

T. Fellows
G. Harrison
L. Grinnell
Shropshire Warriors versus Frankley Falcons 14:00 S98 U17
           
    K. Henry
I. Pursglove
R. Francis
L. Grinnell
T. Fellows
E. Gardner
Bournville Bears versus Redditch Royals 16:00 S99 U17
                   
YBL Championship Finals
Saturday 18 May 2019
Appointments can be subject to change
      L. Sheridan
J. Owen
O. F-Lewis
I. Slater
winner of E186 versus winner of E187 09:00 E188 U11
 
      S. Poole
P. Nyamakanga

I. Slater
T. Fellows

winner of T181 versus winner of T182 10:00 T183 U13
 
      L. Atkins
J. Miller
K. Henry
I. Slater
G. Harrison
L. Grinnell
winner of F163 versus winner of F164 12:00 F165 U15
 
      R. Francis
J. Miller
L. Atkins
O. F-Lewis
I. Slater
T. Fellows
winner of S98 versus winner of S99 14:00 S100 U17
 
     

J. Owen
L. Atkins
(to be announced)

I. Slater
O. F-Lewis
L.Grinnell
Lasers versus winner of P58/P60 16:00 P61 Women
           
      J. Hodgson
K. Henry
R. Franics
T. Fellows
G. Harrison
E. Gardner
winner of N43 versus winner of N44 18:00 N45 U19
                   
    K. Henry
J. Hodgson
J. Miller
G. Harrison
I. Slater
L. Grinnell
Trojans versus Walsall 99ers D-Squad 20:00 D77 Men